Turne ushqimore në Hong Kong
Azi, vendet, Hong Kong
0

Turne ushqimore në Hong Kong

Hong Kongu, i njohur për horizontin e tij verbues dhe rrugët plot lëvizje, është gjithashtu një strehë për të apasionuarit pas ushqimit. Historia e saj e pasur si një tenxhere shkrirjeje kulturash ka sjellë në jetë një skenë kulinare tepër të larmishme. Prandaj doja të bëja një turne ushqimor në Hong Kong.

Ky udhëtim magjepsi shijet e mia dhe zgjeroi të kuptuarit tim për peizazhin gastronomik të këtij qyteti të gjallë. Ky postim në blog përshkruan përvojën time dhe nuk do të përshkruajë gjithçka që do të shijoni, shihni ose mësoni. Më e rëndësishmja; Shko ta përjetosh vetë.

Pjesa e madhe e suksesit: Guida turistike qesharake dhe e ditur na çoi në të gjitha pikat e nxehta në kohën e duhur; pa orar pikut, por gjithmonë pjata perfekte të freskëta.

Lexo më shumë
Zbuloni turne me guidë në Hong Kong
Azi, vendet, Hong Kong
0

Zbuloni Hong Kongun

Nuk është thjesht një tjetër aktivitet turistik; është një përvojë edukative që lë një përshtypje të qëndrueshme.

Hong Kongu, një qytet i famshëm për horizontin e tij verbues, skenën e larmishme të kuzhinës dhe rrugët e gjalla, ka një anë më pak të njohur, të kundërta që shpesh i shpëton itinerarit tipik turistik. Kohët e fundit kam zbuluar, "Ana e errët e Hong Kongut" turneu i cili ofroi një perspektivë hapëse mbi sfidat themelore të qytetit. Ky turne, ndryshe nga çdo tjetër, zhveshi shtresat e sipërfaqes magjepsëse të Hong Kongut për të zbuluar një realitet që shpesh fshihet nga pamja e zakonshme e vizitorëve. Turneu është një udhëtim 2 deri në 2.5 orë që ju tregon anën tjetër të Hong Kongut.

Lexo më shumë
Turne pa pagesë në këmbë në Hong Kong
Azi, vendet, Hong Kong
0

Turne në këmbë falas në Hong Kong

Hong Kongu ishte gjithmonë në listën time për të vizituar! Tani jam këtu dhe gati për të eksploruar dhe mësuar më shumë për qytetin, historinë dhe pikat e nxehta! Një nga mënyrat më të mira për të bërë, është shëtitje falas në Hong Kong.

Turneu filloi në orën 11:00, pikërisht jashtë Stacionit Qendror të MTR, ku na përshëndeti udhërrëfyesi ynë entuziast. Ky turne, i cili zhvillohet vetëm me bakshishe, premtoi një udhëtim gjithëpërfshirës 2.5 orësh në historinë, kulturën dhe dinamikën moderne të Hong Kongut. Ne e bëmë turneun tonë të dielën, që është dita kur zonjat filipinase (kryesisht shërbëtore dhe dado) mblidhen për të ngrënë dhe pirë në rrugët përreth stacionit qendror.

Lexo më shumë
Turneu i ushqimit në rrugë në Hanoi
Azi, vendet, Vietnam
0

Turne ushqimore në rrugë në Hanoi

Për mua ky turne ushqimor në Hanoi është një DUHET TË BËSH: Duke shkruar këtë artikull, kuptoj se kam provuar shumë pjata vietnameze nga restorantet më të mira vendase në një periudhë shumë të shkurtër kohore. Nuk mund ta kisha bërë kurrë këtë vetë. Ky turne ushqimor në Hanoi është një mënyrë e përsosur për të marrë një zhytje të thellë në kuzhinën vietnameze.

Turne ushqimore në rrugë në Hanoi

La turne ushqimi në rrugë në Hanoi filloi me një marrje të përshtatshme nga hoteli im, duke marrë një çantë të mirë, duke krijuar skenën për një mbrëmje eksplorimi kulinarie në rrugët e gjalla të Hanoit. Mësuam shumë për shkrirjen e ndikimeve franceze dhe kineze në kulturën ushqimore të Hanoi-t dhe u futëm në kontekstin historik pas skenës së kuzhinës.

Lexo më shumë
Turne me çiklizëm në Hanoi
Azi, vendet, Vietnam
0

Turne Çiklizmi Hanoi Vietnam

Vizitë në Hanoi me turneun e çiklizmit të qytetit! Këtë aktivitet mund ta rekomandoj shumë për këdo që pëlqen çiklizmin dhe shëtitjet!

Një aventurë e re çiklizmi që më çoi nëpër rrugët plot zhurmë dhe peizazhet e qeta të Hanoi, Vietnam. Të Turne me çiklizëm në qytetin Hanoi of Friends Travel Vietnam nuk është thjesht ndonjë turne; është një udhëtim në shpirtin e këtij qyteti historik, duke ofruar një përzierje zhytjeje kulturore, kënaqësitë e kuzhinës dhe një perspektivë unike nga shala e një biçiklete.

Lexo më shumë
Turne për çiklizëm në Chiang Mai
Azi, vendet, Tajlandë
0

Turne me çiklizëm në Chiang Mai

Po kërkoni turne çiklizmi në Chiang Mai? E kuptoj plotësisht! Chiang Mai është një vend ëndrrash për çdo çiklist, nga kalorës të rastësishëm deri te vrapuesit profesionistë. (Disa kalorës nga ekipet UCI-PRO dallohen gjatë stërvitjes në Chiang Mai ose duke bërë një pushim me çiklizëm) Qyteti ofron jo vetëm peizazhe piktoreske dhe rrugë të qeta, por edhe një bollëk objektesh që e bëjnë çiklizmin jo vetëm një sport, por një përvojë për çmoj. Me rrugët e shkëlqyera të çiklizmit, ndalesat e shkëlqyera të kafesë, ushqimin e mrekullueshëm, akomodimet luksoze, objektet e çiklizmit dhe malet përreth, Chiang Mai është shfaqur si një strehë çiklizmi. Dhe nuk mbaron me kaq; qyteti krenohet me një komunitet të gjallë të çiklizmit, duke siguruar që të ketë rrugë dhe ngjarje për çdo lloj dhe nivel çiklistësh.

Lexo më shumë
Rruga më e bukur ujëvara Pakse lak
Azi, Laos
0

Rruga Tad Jarou Halang – Ujëvara Tad Tayicseua

Si të shkoni në Tad Jarou Halang - ujëvara Tad Tayicseua? Ndërsa Google ju dërgon GABU, kjo ujëvarë është e vështirë të gjendet. Por për mua ujëvara më e bukur që kam parë ndonjëherë, jam i lumtur të ndaj rrugën! Nëse e gjetët, mos u turpëroni dhe lini një koment! Shkoni në hapin e parë dhe filloni rrugën!

Lexo më shumë
1 2 3 ... 49