Велосипедски тури Чианг Маи
Азија, земји, Тајланд
0

Велосипедски тури во Чианг Маи

Барате велосипедски тури во Чианг Маи? Јас го разбирам целосно! Чианг Маи е локација од соништата за секој велосипедист, од случајни возачи до професионални тркачи. (Неколку возачи од тимовите на UCI-PRO се забележани додека тренираат во Чианг Маи или одат на одмор со велосипед) Градот нуди не само живописни пејзажи и спокојни патишта, туку и многу објекти кои го прават велосипедот не само спорт, туку и искуство за негуваат. Со своите одлични велосипедски патишта, одлични постојки за кафе, прекрасна храна, луксузно сместување, велосипедски капацитети и планини зад аголот, Чианг Маи се појави како рај за велосипеди. И не завршува тука; градот може да се пофали со енергична велосипедска заедница, која осигурува дека има рути и настани за секој тип и ниво на велосипедисти.

Прочитај повеќе
Пат најубавиот водопад Pakse јамка
Азија, Лаос
0

Пат Тад Јару Халанг – водопад Тад Тајисеуа

Како да стигнете до водопадот Тад Јару Халанг – Тад Тајисеуа? Бидејќи Google ви испраќа ПОГРЕШНО, овој водопад е тешко да се најде. Но, за мене најубавиот водопад што сум го видел, среќен сум што можам да ја споделам рутата! Ако го најдовте, ве молиме не се срамете и оставете коментар! Одете на првиот чекор и започнете ја рутата!

Прочитај повеќе
Паксе јамка за мотор
Азија, земји, Лаос
13

Pakse motorbikeloop Лаос

На Pakse Motorbikeloop можете да го направите за два или три дена. Ве советувам да ја направите јамката во насока на стрелките на часовникот најубавите погледи и водопади ќе бидат во вториот дел. Така, вие се возбудувате повеќе наместо помалку да се возбудувате. Го направив циклусот во 2014 и во 2023 година. Работите се сменија. Домашниот престој кај водопадот (исто така наречен Тад Јару Халанг – Тад Тајиксеуа) е затворен, за жал. Но, се отворија нови места (како островот Фенди) и оваа јамка за мотори е сè уште одлична работа!

Прочитај повеќе
Велосипедска тура градот Хо Ши Мин
Азија, земји, Виетнам
0

Велосипедска турнеја Хо Ши Мин (HCMC)

Бидејќи сакам да комбинирам велосипедизам и разгледување знаменитости, отидов на Велосипедска тура во градот Хо Ши Мин (HCMC).. Ова патување не беше само за сведочење на денешната гужва и врева на градот, туку и за учење на богатата и сложена историја на Виетнам.

Градот Хо Ши Мин има околу 7.3 милиони мотори дали е зафатен град, ДА – Дали треба да се грижите кога возите велосипед? НЕ, само ОДИ 🙂

Нашиот посветен локален водич Phuc совршено не водеше низ прометните улици на HCMC. Додека ни даваше проникливи информации и освежувачка хидратација, тој исто така се погрижи да уживаме во прекрасен ручек, додавајќи го богатството на нашето искуство. Неговата страст за споделување на приказните на HCMC беше очигледна, а неговата вештина во снимањето на неколку снимки на патот создаде негувани спомени од нашата велосипедска авантура низ градот Хо Ши Мин.

Прочитај повеќе
Велосипедска турнеја Куала Лумпур
Азија, земји, Малезија
0

Велосипедска турнеја Куала Лумпур

Откривање на скриените скапоцени камења со Елена, вашиот познат водич

Дали барате незаборавно велосипедска тура во Куала Лумпур? Придружете ѝ се на Елена на возбудливо полудневно патување и истражете го срцето на Куала Лумпур и неговата волшебна околина. Предводени од пријателскиот и упатен водич Елена, оваа животна работа на туристичките водичи е да ја направи Куала Лумпур попријателска дестинација за велосипедистите, а истовремено нуди исклучителни велосипедски тури кои ги слават различните култури и традиции на Малезија.

Ние го направивме скриени тајни велосипедска турнеја наутро и бевме многу среќни со разновидните работи што ги видовме и научивме на патот. Од јадливо овошје и зачини до традиционални куќи веднаш зад големиот град. Исто така, откривајќи различни области, запознајте се со културите и вкусувајќи традиционални закуски. Се чувствувавме како да ја спасиме целосната турнеја, топло препорачуваме да го истражите градот Куала Лумпур Велосипедизам со Елена!

Прочитај повеќе
Најдобра чинија за смути Чианг Маи
Азија, земји, Тајланд
0

Најдобри чинии за смути во Чианг Маи

Освежително уживање во смути и кафе од сончоглед

Ги барате најдобрите чинии за смути во Чианг Маи? Овој прекрасен град на север е познат по својата богата кулинарска сцена, а среде изобилството на опции за јадење, има скриен скапоцен камен што се издвојува за мене. Смути со сончоглед и кафе Чианг Маи брзо стана моето место за совршен почеток на денот или подмладување на сред ден. Од нивните прекрасни чинии за смути до нивното врвно кафе, оваа пријатна мала продавница ме освои со своите неверојатни понуди и исклучителна чистота.

Беспрекорна чистота и супер пријателска атмосфера

Една од првите работи што ме погоди кога влегов во Sunflower Smoothies & Coffee беше беспрекорната чистота. Целата продавница зрачи со чувство на свежина, а самата кујна изгледа неверојатно чисто. Во град каде чистотата понекогаш може да биде предизвик да се најде, ова беше освежувачка промена. Дополнително, топлото и пријателско однесување на сопственикот создава пријатна атмосфера што ја прави секоја посета задоволство.

Сакаш да одиме веќе? или зачувајте за подоцна во вашите карти на Google! 🙂 Добијте ја насоката овде

Прочитај повеќе
Азија, земји, Тајланд
0

Најдобра муај тај сала во Чианг Маи

Зачекорете во светот на вистинските борби на муај тај во Манасак Пинсинчаи Муај тај теретана, лоцирана веднаш надвор од Чианг Маи, Тајланд. Управувана од легендарниот светски шампион Манасак, салата служи како аџилак за оние кои се посветени да се истакнат во овој древен борбен спорт. Уште повеќе, ќе ја најдете поранешната светска шампионка и актуелна борец на ОНЕ, Лиза Бриерли, како тренира овде на дневна основа, додавајќи уште еден слој на експертиза и инспирација на вашето искуство во тренинзите. Со салата лоцирана веднаш надвор од Чианг Маи, можете целосно да се фокусирате на тренинзите додека сеуште уживате во добрите работи на градот Чианг Маи.

Резервирајте го вашето место денес!
Е-пошта manasakmuaythai@outlook.com
Фејсбук Манасак Пинсинчаи
Инстаграм Манасак Пинсинчаи

Најдобра муај тајска сала Чианг Маи – вистински муај тај

Кога станува збор за нудење на најавтентичното искуство за обука на Муај Тај, се издвојува салата Manasak Pinsinchai Muay Thai во Чианг Маи. Со своите исклучителни капацитети, професионални тренери и наследство на шампиони, не е изненадување што оваа салата често се нарекува најдобра во Чианг Маи.

Прочитај повеќе
1 2 3 ... 48